خانه / سرگرمي / دانستني ها / درحاشيه / دیدن این خون‌ آشام‌ ها خیلی سخت است!

دیدن این خون‌ آشام‌ ها خیلی سخت است!

بسیاری از خون‌آشام‌ها در گوشه و کنار دنیای واقعی زندگی می‌کنند و علاوه بر اینکه می‌توانند از خون انسان و جانداران دیگر تغذیه کنند، گاهی قربانیان خود را به بیماری‌های خطرناکی آلوده می‌کنند.

خبرآنلاین: بسیاری از خون‌آشام‌ها در گوشه و کنار دنیای واقعی زندگی می‌کنند و علاوه بر اینکه می‌توانند از خون انسان و جانداران دیگر تغذیه کنند، گاهی قربانیان خود را به بیماری‌های خطرناکی آلوده می‌کنند.

حضور ما انسان‌ها در انتهای زنجیره غذایی باعث می‌شود از یاد ببریم ما هم می‌توانیم نقش قربانی را در این زنجیره بازی کنیم؛ چراکه خون‌آشام‌های بسیاری در دنیای واقعی وجود دارند که می‌توانند انسان‌ها را هدف قرار دهند.

البته دیدن آنها از نمای نزدیک و واضح بدون کمک تکنیک‌های میکروتصویربرداری امروزی چندان امکان‌پذیر نیست.

این خون‌آشام‌ها علاوه بر مکیدن خون قربانیان خود می‌توانند به شیوه‌های دیگری هم به قربانیان خود آسیب برسانند. به عنوان مثال پشه‌ ببری آسیایی را در نظر بگیرید که حامل ویروس نیل غربی و تب استخوان‌شکن است و می‌تواند قربانیان خود را از پا درآورد.

یکی دیگر از این خون‌آشام‌ها ساس تختخواب است که می‌تواند با هر شرایط دمایی و آب‌وهوایی سازگار شود. ۴ یا ۵میلیمتر بیشتر طول ندارد، در اغلب نقاط جهان دیده می‌شود و می‌تواند تا یک سال گرسنگی را تحمل کند و آن را با ورود اولین انسان به قلمرو خود جبران کند.

این شیوه زندگی انگلی را می‌توان یک تاکتیک خوب تکاملی دانست که به جانداران کوچک اجازه می‌دهد از جاندارانی به مراتب بزرگ‌تر، تغذیه کنند و بدون اینکه گیر بیفتند، غذایی آماده و با هضم آسان را به دست آوردند که از لحاظ تغذیه‌ای بسیار باارزش است.

این تصویر که به کمک میکروسکوپ الکترونی روبشی گرفته شده یک کنه گوسفند را پس از تغذیه از خون این حیوان و متورم شدن ناشی از آن نشان می‌دهد

در این تصویر یک ساس تختخواب را می‌بینید. اگر بهداشت رعایت نشود تا یک‌سوم وزن بالش را می‌تواند وزن این حشرات، پوست مرده، لاروها و فضولات آنها تشکیل بدهد

این تصویر هم متعلق به یک خفاش خون‌آشام پاپشمالو است که اغلب انگل پرندگان کوچک است

در این تصویر یک کک خاکی را می‌بینید که در اغلب سواحل روی زمین دیده می‌شود. طول این کک به حدود ۱٫۵ سانتیمتر می‌رسد و اغلب شب‌ها برای پیدا کردن غذا به سطح شن‌ها می‌آید

همیشه این حشرات نیستند که نقش انگل را بازی می‌کنند. این گربه‌ماهی هم یک انگل ساکن آب‌های آمریکای جنوبی است که می‌تواند از مجرای ادراری وارد بدن انسان شود

خوشبختانه این کک کاری با انسان‌ها ندارد و قربانی خود را از میان خفاش‌ها انتخاب می‌کند

این خرمگس راه‌راه یا مگس اسب که یک خون‌آشام تمام‌عیار با چشم‌هایی مرکب است، در مناطقی از آمریکا و مکزیک دیده می‌شود

پشه ببری آسیایی که می‌تواند حامل ویروس نیل غربی و تب استخوان‌شکن باشد

شپشک‌ها اغلب در مناطق پرجمعیت زندگی می‌کنند و گاهی در مژه‌های قربانی رشد می‌کنند

یک مگس تسه‌تسه دارد به کمک خرطوم خود خون میزبان را می‌مکد. این مگس انگل بومی مناطق گرمسیر آفریقا است

درباره admin

نظرات و پيشنهادات خويش را درباره اين پست ارائه نمائيد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

kim

کیم کارداشیان در دوران کودکی به همراه خانواده (عکس)

  عکس دیدنی از کودکی کیم کارداشیان در کنار اعضای خانواده اش ...